فان آباد

قد بازيگرقد بازیگران زن ترکان زن ايراني , عکس دسر جدید , عکس های ازهتل درویشی مشهد , پوستر عید , شعر کوتاه عاشقانه , مدل تونيك براي خانمهاي چاق , عکس کردن , دانلود عکس زیبا برای تبریک تولد , عکس x6 , ارگاسم چیست و ب چه صورت است

مطالب اخير
 
پيوند ها
 

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با راشا تودی، گزارش اخیر آژانس را فاقد وجاهت قانونی خواند.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی راشا تودی، علی اصغر سلطانیه افزود: این گزارش مطلب جدیدی نسبت به اطلاعات از قبل ارائه شده توسط ما، ندارد.

وی گفت: همکاری ذکر شده در این گزارش نیز مربوط به پروتکل های الحاقی و یا  تعلیق غنی سازی نیز، از نظر ایران فاقد وجاهت قانونی هستند.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه داد: تمام فعالیت های هسته ای ایران از جمله غنی سازی اورانیوم از گزارش آخر تاکنون بر اساس این گزارش، تحت نظارت کامل آژانس  بین المللی انرژی اتمی است.

وی گفت: هر پاراگراف از این گزارش به عبارت دیگر بیش از ده بند از این گزارش، به روشنی حاکی از این است که نتایج بازرسی ها از تاسیسات اتمی ایران، با آنچه که ایران مدعی انست، همخوانی دارد.

علی اصغر سلطانیه گفت: تنها موارد جدید این گزارش، دو دور مذاکرات که در تهران برگزار شد، می باشد.

وی افزود: دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در این گزارش، از مذاکرات بسیار جدی و فشرده با ایران، خبرداده است.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: واکنش این گزارش در خصوص دستیابی به تاسیسات نظامی پارچین، صحیح نیست.

وی افزود: در خصوص مخالفت مقامات ایرانی با بازرسی از سایت پارچین باید بگویم که این افراد، بازرسان آژانس نبوده و از مقامات ارشد آژانس بین المللی انرژی اتمی که در بخش های  حقوقی، فنی و سیاسی فعالیت دارند، محسوب میشدند.

علی اصغر سلطانیه  ادامه داد: این هیات برای مذاکره در خصوص ماهیت برنامه اتمی ایران و چارچوب فعالیتهای آتی ایران، به تهران سفر کرده بودند.

وی تاکید کرد: عزیمت این هیات، از معیارهای معمولی بازرسی، بدور بود.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: در خصوص ادعاهای به اصطلاح نظامی بودن ابعاد فعالیتهای هسته ای ایران نیز که در بخش الحاقی آخرین گزارش دبیرکل آژانس ذکر شده، باید بگویم که الزامات و اهداف دو دور مذاکرات در تهران، به معنای بازرسی از تاسیسات و یا محل های مخصوصی نبود.

علی اصغر سلطانیه تاکید کرد قرار اینگونه بود که مذاکرات بر اساس چارچوب ماهیت فعالیتهای ایران و چگونگی پیشرفت و ادامه این فعالیتها در آینده، برگزار شود.

وی افزود: از آنجاییکه مذاکرات در خصوص نحوه ماهیت برنامه اتمی، پایان نیافت، بنابراین دسترسی به مکانهایی که در بحث ماهیت وجود دارند نیز به پس از اتمام این بحث ها، موکول شد.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه داد: در خواست بازرسی از تاسیسات پارچین در آخرین پیش نویس  دو دور مذاکرات  گنجانده شده بود ولی ما در خصوص مرکز پارچین و سایر فعالیتهای دیگری که در ادعاها بیان شده بود ، بطور اصولی  از قبل موافقت کرده بودیم که پس از تکمیل شدن متن مورد نظر، با بازرسی از سایت پارچین موافقت خواهیم کرد.

علی اصغر سلطانیه افزود: با این وجود همانگونه که دراین گزارش و گزارش  قبلی و نیز مدارک مندرج در سایت اینترنتی موجود است ما در سال دوهزار و پنج ، دو بار اجازه بازدید از تاسیسات پارچین را به بازرسان آژانس دادیم.

وی ادامه داد: من درآنزمان  مسئولیت همراهی با هیات بازرسان را برای بازدید از پارچین برعهده داشتم.

نماینده  ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی  با دفاع از اقدام ایران در جلوگیری از بازدید هیات اخیر آژانس از تاسیسات پارچین ،گفت : آژانس بین المللی انرژی اتمی باید تضمین دهد که تجارب تلخ گذشته را برای ما تکرار نکرده و هر روز تقاضای بازدید از تاسیسات اتمی ما  نخواهند داشت.

علی اصغر سلطانیه افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید  یک الگوی منسجم و چارچوب مشخصی در خصوص انچه که دقیقا بدنبال ان هستند را ارائه کنند.

وی گفت: بازرسان باید  اسناد مورد ادعا را ارائه و دقیقا  موارد درخواستی  مشخص نمایند.
نماینده  ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه داد: عذرخواهی بازرسان پیش از ورود به یک محل ویژه ، به اعتبار آژانس بین المللی انرژی اتمی، می افزاید.

وی افزود: بار آخر ما به بازرسان اعلام کردیم شما میتوانید هر قسمت از این تاسیسات را انتخاب و بازید کنید و انها نیز چنین کردند.           
                 
علی اصغر سلطانیه گفت: دبیر کل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از این بازدید ، پارچین را بخشی از تاریخ توصیف کرد.

وی افزود: چگونه است که مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی اینک ، این مرکز را  زیر سوال برده و تقاضای بازدید مجدد از پارچین را دارند؟  

نماینده ایران در اژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه داد: ما امادگی خود را برای برخی انعطاف پذیری اعلام  ولی تاکید کردیم  ابتدا باید چارچوب ها  تکمیل شده و ابهامات در خصوص فعالیت های ما دقیقا بیان شوند.

وی گفت: ما اجازه بازدید بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از تاسیسات نظامی خود از جمله پارچین را رد نمی کنیم ولی  بر اجرای دقیق تمام موارد ، تاکید داریم.

علی اصغر سلطانیه افزود:  آژانس بین المللی انرژی اتمی بر اساس ساختار ش باید پادمانهای مربوط به مواد هسته ای  را اتخاذ کند و تمام اعضا نیز باید در این خصوص ، این موارد را  بدقت رعایت کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه  دولت امریکا در تلاش است بر اساس پادمانهای نشات گرفته از اطلاعات سری بدست آمده ، آژانس  بین المللی انرژی اتمی را تغییر دهد. نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی افزود: از این روست که بسیاری از کشورهای غیر متعهد و کشورهای در حال توسعه نسبت به تغییر آژانس از یک سازمان فنی به دیده بان سازمان ملل متحد ، ابراز نگرانی شدید کرده اند.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعاتی که از منابع خود دریافت کرده ایم ، مقامات امریکایی با استفاده از اطلاعات غلط و دستکاری شده ، تلاش می کنند تا پرونده مراکز و تاسیساتی مانند پارچین ، همچنان باز بماند.

علی اصغر سلطانیه افزود: امریکایی ها پیشتر  از دست یافتن به یک لب تاپ از داخل ایران موسوم به لب تاپ امریکایی  خبر داده بودند که ما  خواستار دریافت نسخه ای از اطلاعات و مواد آن شدیم و شخص دبیر کل وقت آقای البرادعی نیز بر بجا بودن درخواست ما تاکید کردند.  

وی گفت: البرادعی بدنبال مخالفت مقامات امریکایی از تحویل دادن یک نسخه از موارد این به اصطلاح لب تاپ  ،؛ بشدت از امریکایی بخاطر دخالت در وظایف  دبیر کل  انتقاد کرد.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت:  از انجاییکه تا کنون اژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ گونه مدرک و یا سندی در این زمینه ها به ایران تحویل نداده است و زمینه را برای همکاری مناسب و کامل تهران با آژانس فراهم نکرده است ، ما قادر به حل مشکلات نیستیم.

علی اصغر سلطانیه افزود: ما و کشورهای جنبش غیر متعهد ها بدون تردید نسبت به شکست اهداف آژانس در نتیجه غوطه ور شدن در مسائل مربوط به یک کشور، نگران هستیم.

وی ادامه داد:  از اینرو کشورهای عضو آژانس مخصوصا جنبش غیرمتعهد ها  قاطعانه از ایران بخاطر اصول موجود، حمایت می کنند.  

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی  افزود: ما و بسیاری از اعضای آژانس نسبت به تلاش امریکا و برخی کشورهای دیگر برای اداره آژانس و دیکته کردن وظایف آژانس از واشنگتن ، نگران هستیم .

وی ادامه داد: ما هرگز اجازه بروز چنین اتفاقی را نخواهیم داد.

علی اصغر سلطانیه گفت: اژانس باید بعنوان یک سازمان فنی به وظایف خود عمل نماید ولی با این وجود برخی کشورها مانع از اجرای وظایف آژانس می شوند. وی تاکید کرد کلیه اعضا از جمله روسیه باید با همکاری و بسیج اعضا مانع از در اختیار گرفتن اژانس از سوی امریکا و فاش شدن اخبار  و اسناد محرمانه به واشنگتن شوند.  

نماینده  ایران در اژانس بین المللی انرژی اتمی بر لزوم همکاری تمام کشورهای عضو برای جلوگیری از خارج شدن آژانس از مسیر اصلی خود، تاکید کرد.

وی در پاسخ به این سوال که نگرانی های امنیتی ایران و علت بی اعتمادی ایران به بازرسان آژانس؛ افزود: باید میان بارزسان، کادر اداری و کشورهای عضو آژانس ، تفاوت قائل شد.    

علی اصغر سلطانیه گفت: امریکا و برخی کشورهای غربی با فشار بر روی شخص دبیر کل ، وی را در ادای  وظایف حرفه ای خود ، با مشکل مواجه می کنند.

وی افزود : به رغم ادعای آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر احترام گذاشتن  به تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل متحد ؛ ولی در پی ادعاهای امریکا ، خواستار دسترسی  بدون محدویت به تاسیسات نظامی ما می شوند.  

علی اصغر سلطانیه تاکید کرد چنین رفتاری نه تنها ایران بلکه تمام کشورهای عضو آژانس را نگران کرده است.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: موضوع هایی مانند صنایع موشکی و یا مواد منفجره در زمزه الزامات آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار ندارند.

وی ادامه داد: آژانس بین المللی انرژی اتمی بر اساس ساختار خود فقط به بررسی مواد هسته ای رسیدگی می کند.

علی اصغر سلطانیه افزود: آژانس  وظیفه ندارد که به داشتن و یا نداشتن موشک توسط کشوری بپردازد و این موضوع باعث میشود تا الزامات اساسی آژانس ، فراموش شود.

وی ادامه داد:  اعمال امریکا مداخله آشکار در امور کشورهای عضو آژانش و ماورای  شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

نماینده ایران در اژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: با قاطعیت هرگونه ادعا در خصوص آزمایش مواد منفجره که میتواند در بمب های اتمی بکار روند را رد کرد و افزود: ما هفته گذشته به دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشنهاد کردیم که از تاسیساتی که وی در گزارش خود در آن  از آزمایش مواد منفجره قوی خبرداده بود ، بازدید کنند.

وی افزود: این در حالی بود که تیم اعزامی آژانس بدون بازدید از این محل به وین بازگشت.

علی اصغر سلطانیه ادامه داد :  ما بدون هیچ دستپاچگی و با اطمینان کامل اعلام میکنیم که بدنبال تولید سلاح اتمی نیستیم.

وی گفت: از اینرو تمام ادعاها در خصوص آزمایش مواد منفجره بسیار قوی در این تاسیسات نظامی کاملا کذب است و منافع ملی ایران همواره در آژانس نادیده گرفته شده است.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی افزود: ما باوجود تحریم های شدید بین المللی ، ترور دانشمدان  هسته ای خود  و قطع نامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد همکاری با اژانس بین المللی انرژی اتمی را قطع نکرده و از ان پی تی خارج نشده و همواره از حضور بازرسان این آژانس و دوربینهای شبانه روزی آنها استقبال کرده ایم.

وی افزود: ما از مقامات ارشد اژانس برای سفر به ایران، مذاکره بر سر چارچوب و الگوهای فعالیتها و حتی بحث بر سر ابعاد ادعایی فعالیت هسته ای نظامی ایران، حمایت کرده ایم.

علی اصغر سلطانیه گفت: امریکا و اروپا نباید فضای اطمینان و همکاری را با بیانیه های تحریک آمیز مسموم و با مخاطره مواجه کنند.  

وی ادامه داد اجازه دهید ایران و اژانس بین المللی  انژری اتمی به وظایف حرفه ای خود ادامه د اده و به جهانیان ثابت شود که تمام فعالیت های اتمی ایران ، کاملا صلح امیز است.   

   نوشته شده در 2015-08-19  توسط funabad رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


درباره سايت
 
آرشيو مطالب
 
نويسندگان